Hava Durumu | İsviçre'ye dair her şey

İsviçre
kapalı
14.9 ° C
17.2 °
12.7 °
76 %
3.6kmh
93 %
Cts
15 °
Paz
11 °
Pts
10 °
Sal
11 °
Çar
12 °
Ana SayfaGezilecek YerlerBundeshaus (Parlamento Binası)

Bundeshaus (Parlamento Binası)

Bundeshaus (Parlamento Binası)

Siyasetin merkez üssü olan bu karakteristik kubbeli Federal Saray, İsviçre hükümeti ve parlamentosunun koltuğudur. Bern’deki Federal Saray, İsviçre demokrasisinin çekirdeğidir: Parlamento, güçlü kubbesinin altında toplanırken, eyalet hükümetinin ve federal yönetimin bazı bölümleri batı ve doğu kanatlarında yer alır. Geniş Bundesplatz, genç ve yaşlı için canlı bir buluşma yeri olmuştur.

Federal Sarayın (bugünkü Federal Saray Batı) inşaatı 1852 gibi erken bir tarihte başladı. 1884’te Federal Bina Doğu’nun ayna görüntüsü ile desteklendi ve nihayet 1902’de orta parlamento binası tarafından üç parçalı bir bina kompleksi oluşturacak şekilde genişletildi.

Haftalık kurulan pazarın yanı sıra siyasi tezahüratlar, konserler, devlet resepsiyonları ve spor etkinlikleri burada gerçekleşir. İsviçre Ulusal Bankası ve Bern Kanton Bankası’nın ana binaları Bundesplatz çevresinde yer almaktadır, kuzeyde Bärenplatz ile bir dizi restoran ve diğer banka ve ofis binaları ile sınır komşusudur. Kış aylarında, Merkez Bankası’nın önünde restoranlı yapay bir buz pateni pisti işletilmekte ve ilkbahardan sonbahara kadar batı kesiminde bir su özelliği her yaştan ziyaretçiyi memnun etmektedir.

Adres: Bundesplatz 3, 3003 Bern, İsviçre

Diğer Makalelerimize göz atmak isterseniz

Parco Civico Bern Katedrali
Reklam
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
isvicrenet
isvicrenet
https://twitter.com/isvicre_net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -