Hava Durumu | İsviçre'ye dair her şey

İsviçre
kapalı
14.9 ° C
17.2 °
12.7 °
76 %
3.6kmh
93 %
Cts
15 °
Paz
11 °
Pts
10 °
Sal
11 °
Çar
12 °
Ana SayfaErasmusİSVİÇRE'DE ERASMUS YAPMAK

İSVİÇRE’DE ERASMUS YAPMAK

İSVİÇRE’DE ERASMUS

Erasmus vizesi İsviçre’de Avrupa Hareketlilik Programı olarak bulunmaktadır. Katılmak için İsviçre’deki üniversitelerin sitelerine girerek başvuruda bulanabilirsiniz. Bu programa başvurmak istiyorsanız gerekli bazı kriterleri karşılamanız gerekir. İlk olarak birinci sınıftan alttan dersinizin olmaması gerekmektedir. Alınmış tüm notların ağırlıklı ortalaması (CGPA) Lisans öğrencilerinde İsviçre’de Erasmus yapmak için 2.2-4.00 arası, Yüksek Lisans öğrencilerin de 2.5-4.00 arası olması gerekmektedir. Not ortalamaları okullara göre değişiklik gösterir  aynı zamanda dil yeterliliğinizi sertifikalandırmanız gerekir.

İsviçre’de Erasmus yapmak için alınması gereken vize diğer detaylar;

İsviçre’de vize için Avrupa Hareketlilik Programı ile Erasmus  kriterleri aynıdır. Yapacağınız başvuru 60 gün kadar sürebilir. Öğrenci seçimi, yıl içinde tüm derslerden alınan ortalama puanları göz önünde bulundurularak yapılır. Değerlendirmeler diğer Avrupa ülkelerinde Erasmus başvurularında belirtilen kriterlere göre uygulanmaktadır.

Erasmus vizesi İsviçre’deki adıyla Avrupa Hareketlilik Programına başvuru yapmak için SEMP Başvuru Formunu eksiksiz doldurulması gerekir. Okul yetkilisi tarafından onaylı güncel transkript sunulmalıdır. Dil Yeterlilik Belgesi onaylı örneği DSH-2 ve YÖK tarafından geçerli sayılan yabancı dil belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet 35 x45 mm boyutlarında fotoğraf kabul edilmektedir. Detaylı yazılmış özgeçmiş ( Europass CV şablonunu kullanabilirsiniz)gerekmektedir. Gideceğiniz okulda konuşulan yabancı dilde yazılmış niyet mektubu ve pasaportun ilk sayfasının fotokopisi başvuruya eklenir. Pasaportunuzun süresi, vize bitiş günü itibariyle en az üç ay daha geçerli olmalıdır. Devam ettiğiniz okuldan onaylı öğrenci belgesi gerekmektedir. İsviçre’de başvurulan üniversiteden programa kabul edildiğinizi gösteren belgenin aslını sunmalısınız. Okula eğitim için ödeme yaptığınızı gösteren belge, konaklama yapacağınız yerden fatura ya da ödemeyi gösteren belgenin fotokopisi de eklenmelidir.

Reklam
isvicrenet
isvicrenet
https://twitter.com/isvicre_net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -